Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Havana Bisiklet Farı İncelemesi - 1000 Lümen Bisiklet El Feneri
#1
Havana 1000 Lümen USB Şarjlı Bisiklet Ön Far Işık Fener
 
 Bisiklet ışıldakları gece bisiklet kullananlar için olmazsa olmaz ekipmanlardan biri. Gece sürüşlerinde bize en çok lazım olacak şeyler fosforlar, bisiklet arka ışık ve bisiklet fenerleri. Her bisiklet sürücüsünün  edinmesi gereken ve hayati önem taşıyan  bisiklet ışık seti , gece sürüşlerinde arkadan gelen araçların bizi fark etmesini ve önümüze çıkacak engelleri ise bizlerin görmesini sağlıyor. Herkes gibi bende bisiklet fenerleri hakkında araştırma yaparken karşıma çıkan ve hızla tükenen bir üründen sizlere bahsetmek istedim. 

 Bu bisiklet feneri ile ilk kez gece sürüşü yaptığımız sırada tanıştım. Tur sırasında kullandığım bisiklet feneri,  bisikletçiden almış olduğum ve güçlü olduğunu düşündüğüm ve üstünde üç fonksiyon bulunan bir fenerdi. Tur sırasında fenerimin pili bitti ve üşendiğim için pil almadım. Gece sokak lambaları yanmakta olduğu için pek zorlanmayacağımı düşündüm. Tur güzergahını bilmiyordum ve güzergahı çizen arkadaşı takip ederek keyif yapıyordum. Turumuzun 20. dakikasından sonra yeni yapılmış ve aydınlatmanın döşenmediği bir yola girdik ve bu yol 13 km boyunca düz gidiyordu. Yol çok güzeldi ancak aydınlatmamın olmaması nedeniyle çakıl, çukur, taş gibi öğeleri göremeyecektim. Arkadaşıma bisiklet fenerimin pili olmadığını söyledim. Bana bir öz güvenle bakış attı ve "sıkıntı yapma bende var" dedi. Bisiklet feneri şarjlı bir fenerdi ve ufak tefek görünüyordu. İçimden "neyse, yanına yanaşırım o şekilde gideriz" diye düşündüm ve arkadaşın feneri açmasıyla  şok yaşadım. Bisiklet farı led üstüne mercek olan ve iki başlı bir fenerdi ve yolu öyle güzel aydınlatıyordu ki her şey ortadaydı. Fenerin markasını sordum ve "Havana Bisiklet Farı" cevabını aldım. Turun sonunda internette araştırma yaptım ve ürünün stoklarda kalmadığını gördüm. Bu ürün 100 TL civarındaydı ve kalite olarak ise mükemmeldi. Ürünü bulamadığım için almadım ancak bu aralar bu feneri alma kararı aldım ve yine araştırma yapmaya başladım. Hazır araştırmışken sizlere de bulduğum bilgileri aktarmak istedim.
  Havana bisiklet farı bilgileri , Havana Bilgisayar sitesinden alınmıştır. ( Daha önce bu siteden alışveriş yapmadım. Sorumluluk kabul etmiyorum Smile )Havana  Bisiklet Farı Özellikleri
Alıntı:
  USB ile şarj edilebilir : Havana bisiklet farı pil derdine son veriyor. Kutu içerisinden çıkan USB kablo sayesinde ister Power Bank ile isterseniz bir adaptör yardımıyla cihazı şarj edebilirsiniz. Aşırı şarj olmaya karşı korumalı olan cihazı yatmadan önce şarja takıp sabah şarjı dolu şekilde bisikletinize monte edebilirsiniz.
 
  
Sağlam ve suya dayanıklı :  IPX5 su geçirmez ön led bisiklet farı, olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklıdır. 1000 lümen bisiklet farı 300-400 metre alanı net görmenizi sağlar. Geceleri arka aydınlatmanız olmasa dahi sizi fark edilir kılar.

  3 ayrı mod : Parlama ışığı, orta ışık ve flaş ışığı olmak üzere 3 adet mod sayesinde ister aydınlatma isterseniz de dikkat çekmek amacıyla kullanabilirsiniz.

  360 °  dönebilme : Bisiklet far tutucu etrafında tam tur dönebildiği için bisiklet farınızı istediğiniz yöne çevirebilir ve o tarafı aydınlatabilirsiniz.

 
Kolay sökülebilme : Havana bisiklet farı çok hızlı bir şekilde çıkarılıp takılabilir.
 Özellikle tur yapanlar Power Bank taşıdığı için pilli bisiklet farı çok kullanışlı olmuyor. Bunun yerine bir kablo ile feneri şarj edebilmek ve uzun turlarda ise hem şarj edip hem fenerden faydalanmak daha mantıklı geliyor. Bunun yanı sıra bisiklet farını bir saniye içinde çıkararak isterseniz scooter farı , isterseniz elektrikli bisiklet farı yada bebek arabası farı olarak kullanabilirsiniz. Bisikletinizi bir yere kilitlediğinizde farı üstündeki kızak yardımıyla çıkararak çalınmasını önleyebilir aynı zamanda 1000 lümen el feneri elde etmiş olursunuz. Kamplarda kamp feneri olarak da kullanabilirsiniz. Bunu sadece bisiklet farı olarak düşünmeyin!Havana  Bisiklet Farı Teknik Özellikleri
Alıntı:
  Model numarası : BX3 BIKE LIGHT
  Malzeme : Alüminyum
  Aydınlatma aralığı : 300-500 Metre
  Net ağırlık : 180 gr
  Brüt ağırlık : 240 gr
  Batarya : 2'li 18650 batarya
  Şarj tipi : USB
  Giriş voltajı : 5V/1A
  Çalışma voltajı : 3.7 V
  Sıvı sertifikası : IPX5
  Mod : Yüksek ışık, düşük ışık , çakar
  Renk sıcaklığı : 7500 K
  Dönüş açısı : 360 derece
  Korumalar : Aşırı şarj ve düşük şarj koruma
  Işık ölçüleri : 106mm*48mm*25mm
  Braket ölçüleri : 62mm*46mm*24mm
  Paket içeriği : Bisiklet farı , braket , 0.5 metre Usb kablo ve kutu

Bisiklet Tavsiye Forum - Türkiye ‘nin konusunda tek tavsiye forumu
Bisiklet Markası : Trek
Bisiklet Modeli: Crockett 5


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi