Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bisiklet Kazalarına Düzce’deki Bisikletciler Böyle Tepki Gösterdi!
#1
Düzce’de bazı bisikletçiler son zamanlarda artan bisiklet kazalarının ardından dikkat çekmek için trafiğin en yoğun olduğu kavşakta “Bisikletime çarparsan ölürüm” etkinliği düzenlendi. - Bisiklet Tavsiye Forum
 
[Resim: resim2_17870812-1_16_9_1621666571-390x216.jpg]   
 Düzce’de bazı bisikletçiler son zamanlarda artan bisiklet kazalarının ardından dikkat çekmek için bir etkinlik düzenledi. Trafiğin en yoğun olduğu kavşakta “Bisikletime çarparsan ölürüm” etkinliği düzenlendi.
  Düzce'de bulunan bisikletliler son zamanlarda artan bisiklet kazalarına dikkat çekmek için Düzce ‘nin trafik açısından en yoğun kavşaklarında etkinlik düzenledi.
 
[Resim: resim1_17870813.jpg]

 Düzce Bisikletçiler kulübüne bağlı üyeler, Düzce trafiğinin en yoğun olduğu ve bisikletçilerin en çok korktuğu kavşak olan çoban kavşağında düzenledikleri etkinlikte, bisikletliye otomobil çarptığı gösterilerek, bir bisikletçi yere yattı. Bisiklet kazalarına hem görsel hem de yazı yoluyla dikkat çeken bisikletçiler ellerindeki “bisikletime çarparsan ölürüm”  pankartıyla bisiklet kazalarının sonuçları hakkında mesaj verdi.
 
Alıntı:  Bisiklet Tavsiye Forum olarak bizimde önem verdiğimiz bisiklet kazaları sonrasında yapmanız gerekenlere “Bisiklet kazasında yapmanız gerekenler ve süreç nasıl işliyor ? ve çoğunuzun bilmediğini düşündüğüm Bisikletin trafikteki hakları ve uyması gereken kurallar - Karayolları Trafik Kanunu”  yazılarımızdan ulaşabilirsiniz.
 
[Resim: resim3_17870811.jpg]

 Başında da otomobil çarptığı için öldü denilen gencin diğer ucunda ise “Bisikletime çarparsan ölürüm” yazılı pankartı gören otomobil sürücüleri tarafından dikkatle takip edilirken, güzergahı kullanan bisiklet sürücüleri de etkinliğe destek verdi.
 
[Resim: resim4_17870810.jpg]

BİSİKLETE İLGİ BÜYÜK BİR HIZLA ARTIYOR
 
 Bisiklet sadece spor ve oyun için değil ulaşım aracı olarak da tüm dünyada kullanılıyor. Pandemi döneminde yaşanan hayati bulaş riski nedeniyle sadece Türkiye’de değil tüm ülkelerde bisiklete olan ilgi büyük bir hızla artıyor. Bisikletci sayısının artmasıyla bisiklet kaza haberleride artacağa benziyor. Sürücüler bisikleti görmezden geliyor ve onların güvenliğini hiçe sayıyor. Umarız bisiklet kaza haberleri duymadan bir ömür geçirebiliriz. 
 
Bisiklet Tavsiye Forum - Türkiye ‘nin konusunda tek tavsiye forumu
Bisiklet Markası : Trek
Bisiklet Modeli: Crockett 5


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi